KOSGEB

Alımlarınıza %50 Devlet Desteği

 

T.C Sanayi Ticaret Bakanlığı KOBİ'leri destekleme programı altında verdiği desteklerden birisi de firmaların kendilerini ve ürünlerini tanıtmaları konusudur.

15.6.2010 tarihinde yürürlüğe giren yeni destek yönetmeliğine göre KOBİ tanımına giren işletmeler firma ve ürünlerinin tanıtımında kullanacakları katalog,broşür ve CD gibi tanıtım çalışmalarında devlet desteğinden faydalanabileceklerdir.
İçinde tanıtımında yer aldığı tüm desteklerden faydalanmak için yapılması gerekli bazı alt yapı niteliğinde çalışmalar gereklidir.

Bu destekten faydalanacak firmaların mutlaka Yurtiçi Marka tesciline sahip olmaları gerekmektedir.
Katalog/broşür ile CD de destek üst limiti 5.000'er TL olup , toplam tanıtım desteği üst limiti 15.000 TL.' dir.
Tüm imalatçı ve ticaret sektörleri ile belli hizmet sektörleri bu destekten faydalanabilir.

TANITIM DESTEĞİ KRİTERLERİ
Tanıtım Desteği, Yurtiçi Marka Tescil Belgesi sahibi olan Yararlanıcılar için geçerlidir.
Bu destekten yararlanılmak suretiyle hazırlatılan/bastırılan tanıtım materyallerinde KOSGEB logosu ve internet sitesi adresinin (www.kosgeb.gov.tr) yer alması gerekir.
Tanıtım Desteği kapsamında değerlendirilecek olan Broşür, Katalog ve Etiket Baskılı CD'nin en az aşağıdaki kriterlere sahip olması gerekmektedir.
Broşür: En az 2 sayfa, isteğe bağlı kırımlı, renkli baskılı; içeriğinde Yararlanıcının ünvanı, logosu, adresi, telefon ve faks numaralarının varsa internet ve e-posta adresinin, Yararlanıcının iştigal konusu hakkında özet bilginin olması, basım tarihi ve Tedarikçinin adının bulunması gerekmektedir.

Katalog: En az 8 sayfa, 4 renk baskılı içeriğinde Yararlanıcının tanıtım bilgileri, detaylı ürün bilgileri, logosu, adresi, telefon ve faks numaralarının varsa internet ve e-posta adresinin olması, basım tarihi ve Tedarikçinin adının bulunması gerekmektedir.

Etiket Baskılı Bandrollü CD: Yararlanıcının tanıtım bilgileri, detaylı ürün bilgileri ve tanıtım filmi, çekimli, müzikli ve seslendirilmiş, en az 90 sn'lik film, Yararlanıcı logosu, adresi, telefon ve faks numaralarının e-posta adresinin, varsa internet adresinin olması, ana sayfalarında hazırlanış tarihi bulunan, etiket baskılı ve interaktif olması gerekmektedir.

Belirtilen asgari kriterleri sağlayan Broşür, Katalog ve Etiket Baskılı Bandrollü CD için ödemeye esas kabul edilecek asgari ürün adetleri aşağıda verilmiştir:
Broşür için en az 1.000 adet
Katalog için en az 500 adet
Etiket Baskılı Bandrollü CD için en az 1.000 adet
Daha geniş bilgi için; www.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Slogonımız "güven & kalite"