Bizden Haberler

 

"M. Fatih Özer (Netform Matbaacılık A.Ş.) "Her yıl pazarımız büyüyor"

 

 

 

 

 

• M. Fatih Özer

Netform Matbaacılık A.Ş. 1993 yılında kuruldu ve 2005 yılından bu yana Organize Sanayi Bölgesi'nde 1800 m² alana sahip kendi yerinde hizmet veriyor. Sürekli form ve tabaka ofset tesisinde Heidelberg Prosetter 74 CtP, Heidelberg SM 52 (36x52 cm) dört renk baskı makinesi, bobinden pakete üretim yapan 2 ünite Giebeler sürekli form makinesi, baskı sonrasında ise Stah KH 56 katlama makinesi, tel dikiş robotu ve cilt makinesi bulunuyor. Üretim ve tasarım biriminde 20, muhasebede 10 personeli var.

Tüm işlerinde, büyük küçük ayrımı yapmadan CtP kalıp kullanan Netform'un kendi işleri için kullandığı aylık kalıp miktarı ortalama 1500. Firma ortaklarından M. Fatih Özer, "Sanayicinin kullanım kılavuzları, insert'ler, garanti belgeleri, firma katalogları gibi işlerini yapıyoruz. Son 10 yıla baktığımızda, hem çok büyük gelişmeler hem de büyük problemler var. Belli dönemlerde sıkıntılar oluyor ama her dönemde de bu pazar büyüyor. Kayseri de sanayide, metal işçiliğinde, elektrikli ev aletlerinde ve mobilya dışında, ağaç işlerinde büyüdü" diyor ve devam ediyor. "Netform bir grup şirketi. Grubun diğer şirketleri Netcom Bilgisayar, Netsim Yazılım, KayNet veKare Bilgisayar. Hepsi Kayseri firması. Grup içinde bilgisayar firmaları ile matbaayı karşılaştırdığınız zaman bilgisayarda daha hızlı büyüyoruz. Yine de ilk başladığımız gün ile bugün arasında çok büyük farklar bulunuyor. Her yıl, sermaye büyüklüğü, işletme büyüklüğü açısından demiyorum ama potansiyel açısından, müşteri gelişimi ve pazarda yeni müşteri elde etme açısısından % 20-30 pazar büyümesi gerçekleştiriyoruz."

 

Alımlarınızda %50 Devlet Desteği

 

 

 

 

 

 

T.C Sanayi Ticaret Bakanlığı KOBİ'leri destekleme programı altında verdiği desteklerden birisi de firmaların kendilerini ve ürünlerini tanıtmaları konusudur.

15.6.2010 tarihinde yürürlüğe giren yeni destek yönetmeliğine göre KOBİ tanımına giren işletmeler firma ve ürünlerinin tanıtımında kullanacakları katalog,broşür ve CD gibi tanıtım çalışmalarında devlet desteğinden faydalanabileceklerdir.
İçinde tanıtımında yer aldığı tüm desteklerden faydalanmak için yapılması gerekli bazı alt yapı niteliğinde çalışmalar gereklidir.

Bu destekten faydalanacak firmaların mutlaka Yurtiçi Marka tesciline sahip olmaları gerekmektedir.
Katalog/broşür ile CD de destek üst limiti 5.000'er TL olup , toplam tanıtım desteği üst limiti 15.000 TL.' dir.
Tüm imalatçı ve ticaret sektörleri ile belli hizmet sektörleri bu destekten faydalanabilir.

TANITIM DESTEĞİ KRİTERLERİ
Tanıtım Desteği, Yurtiçi Marka Tescil Belgesi sahibi olan Yararlanıcılar için geçerlidir.
Bu destekten yararlanılmak suretiyle hazırlatılan/bastırılan tanıtım materyallerinde KOSGEB logosu ve internet sitesi adresinin (www.kosgeb.gov.tr) yer alması gerekir.
Tanıtım Desteği kapsamında değerlendirilecek olan Broşür, Katalog ve Etiket Baskılı CD'nin en az aşağıdaki kriterlere sahip olması gerekmektedir.
Broşür: En az 2 sayfa, isteğe bağlı kırımlı, renkli baskılı; içeriğinde Yararlanıcının ünvanı, logosu, adresi, telefon ve faks numaralarının varsa internet ve e-posta adresinin, Yararlanıcının iştigal konusu hakkında özet bilginin olması, basım tarihi ve Tedarikçinin adının bulunması gerekmektedir.

Katalog: En az 8 sayfa, 4 renk baskılı içeriğinde Yararlanıcının tanıtım bilgileri, detaylı ürün bilgileri, logosu, adresi, telefon ve faks numaralarının varsa internet ve e-posta adresinin olması, basım tarihi ve Tedarikçinin adının bulunması gerekmektedir.

Etiket Baskılı Bandrollü CD: Yararlanıcının tanıtım bilgileri, detaylı ürün bilgileri ve tanıtım filmi, çekimli, müzikli ve seslendirilmiş, en az 90 sn'lik film, Yararlanıcı logosu, adresi, telefon ve faks numaralarının e-posta adresinin, varsa internet adresinin olması, ana sayfalarında hazırlanış tarihi bulunan, etiket baskılı ve interaktif olması gerekmektedir.

Belirtilen asgari kriterleri sağlayan Broşür, Katalog ve Etiket Baskılı Bandrollü CD için ödemeye esas kabul edilecek asgari ürün adetleri aşağıda verilmiştir:
Broşür için en az 1.000 adet
Katalog için en az 500 adet
Etiket Baskılı Bandrollü CD için en az 1.000 adet
Daha geniş bilgi için; www.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.